Abonelik Rehberi

- Su ve kanal arızaları ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için "ALO 185" hattını arayabilirsiniz. Mevcut su arızalarını web sitemizden takip edebilir. İnternet kullanarak Alo 185 e ulaşabilir, arıza bildirimi yapabilir, ek bilgi isteyebilirsiniz.

- Bazı çevrelerin, atıksu ücretleri konusunda halkımızı yanlış bilgilendirdiği görülmektedir. Atıksu, çevre temizlik vergisi ile alakalı olmayıp, farklı bir hizmetin bedeli olduğundan, alınmaması kesinlikle söz konusu değildir.

- Zamanında ödeme yapmayan abonelerimizin suları ek bir uyarı yapılmadan kesilebilir, ayrıca günlük gecikme cezası uygulanmakta ve açma-kapama ücreti alınmaktadır.

- Mağdur olmamanız için borcunuzu zamanında ödemeniz gerekmektedir. Bu nedenle anlaşmalı bankalara otomatik ödeme talimatı vermeniz önemle tavsiye olunur.

- Ödemeler için tahsilat şubelerimiz yanısıra, otomatik ve esnek ödeme seçenekleri olan anlaşmalı bankaları da kullanabilirsiniz.

- Musluk suyumuzun kalitesi, Genel Müdürlüğümüz'ce Ankara içme suyu şebekesinin pek çok farklı noktasından, günlük numuneler alınarak, dikkatle takip edilmektedir. Analiz sonuçları ulusal ve uluslararası standartlara uygundur. Musluk suyunuzu güvenle kullanınız. Web sitemizden güncel laboratuar analiz sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

- Su sayacı patlayan, doğru çalışmayan veya durmuş olan abonelerimiz Kuruluşumuz Sayaç Sökme Takma Müdürlüğüne abone numarası ve kimlik fotokopisi ile başvurarak sayacın değişmesini isteyebilirler.Sesli yanıt sistemini abonelerimiz 24 saat;153 nolu telefonları arayabilirler.

- Abonelerimizin Kaçak su kullanımıyla ilgili şikayetlerini, kaçaksu kullanımda bulunan yerin açık adreslerini 24 saat Kurumumuz Kaçak Su Haber Alma Servisine 153 numaralı telefona bildiriniz.

- Belirli dönemlerde, en az 2 ay süreyle su kullanmayacaksanız, lütfen fatura çıkmasını önlemek için seyahat dilekçesi veriniz.

- Ev sahipleri, su borcunu ödemeyen kiracılarını tespit edip borç tahsil dilekçesi verebilirler.

- Kanalizasyon şebekesine bağlı olmayan abonelerimiz atık su parası ödememek için dilekçe verip tespit yaptırmalıdırlar.

- Konut ve kooperatif yöneticileri, su bağlatmak veya kuyu suyu kullanmak için dilekçe vermelidir. - İnşaat sahipleri inşaat bitince abonelik hesaplarını mutlaka kapattırmalıdır.

- Abonelikten fiilen vazgeçenler su aboneliğinin iptali için dilekçe vermelidir.

- Abonelik işlemleri için gerekli belgelerin listesine, başvuru yapılacak birimlerin adres ve telefonlarına ve işlem detaylarına web sitemizden ulaşabilirsiniz.

- Kaçak su kullananların, açık adreslerini 153 ' e bildiriniz.

- Abonelerimiz, web sitemizde yer almayan, bilgi edinmek istedikleri diğer konularda;

Halkla İlişkiler büromuzu telefonla arayabilir; 0312 616 23 26 - 0312 616 23 28

Fax ile bilgi isteyebilir; 310 70 06

Internet bilgi edinme formumuzu kullanabilir,

Rüzgarlı Ulus'taki merkez binamızda bulunan Halkla İlişkiler büromuzu ziyaret edebilirler.

Adres:Kazım Karabekir Cd. 06030 ULUS/ANKARA

Merkez Santral: 0312 616 13 92 - 0312 616 13 93

- Abonelik ve diğer konulardaki sorunları bilgiedinme@aski.gov.tr adresinden Halkla İlişkiler Servisi'ne iletebilirsiniz.

Yasal süre (15 gün) içinde yanıt alamazsanız 0312 616 23 26 - 0312 616 23 28 nolu telefona şikayette bulunabilirsiniz.