Abonelik Rehberi

- Su ve kanal arızaları ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için "ALO 185" hattını arayabilirsiniz. Mevcut su arızalarını web sitemizden takip edebilir. İnternet kullanarak Alo 185 e ulaşabilir, arıza bildirimi yapabilir, ek bilgi isteyebilirsiniz.

- Bazı çevrelerin, atıksu ücretleri konusunda halkımızı yanlış bilgilendirdiği görülmektedir. Atıksu, çevre temizlik vergisi ile alakalı olmayıp, farklı bir hizmetin bedeli olduğundan, alınmaması kesinlikle söz konusu değildir.

- Zamanında ödeme yapmayan abonelerimizin suları ek bir uyarı yapılmadan kesilebilir, ayrıca günlük gecikme cezası uygulanmakta ve açma-kapama ücreti alınmaktadır.

- Mağdur olmamanız için borcunuzu zamanında ödemeniz gerekmektedir. Bu nedenle anlaşmalı bankalara otomatik ödeme talimatı vermeniz önemle tavsiye olunur.

- Ödemeler için tahsilat şubelerimiz yanısıra, otomatik ve esnek ödeme seçenekleri olan anlaşmalı bankaları da kullanabilirsiniz.

- Musluk suyumuzun kalitesi, Genel Müdürlüğümüz'ce Ankara içme suyu şebekesinin pek çok farklı noktasından, günlük numuneler alınarak, dikkatle takip edilmektedir. Analiz sonuçları ulusal ve uluslararası standartlara uygundur. Musluk suyunuzu güvenle kullanınız. Web sitemizden güncel laboratuar analiz sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

- Su sayacı patlayan, doğru çalışmayan veya durmuş olan abonelerimiz Kuruluşumuz Sayaç Sökme Takma Müdürlüğüne abone numarası ve kimlik fotokopisi ile başvurarak sayacın değişmesini isteyebilirler.

- Abonelerimizin Kaçak su kullanımıyla ilgili şikayetlerini, kaçaksu kullanımda bulunan yerin açık adreslerini 7/24 Alo  153 numaralı telefona bildiriniz.

- Belirli dönemlerde, en az 2 ay süreyle su kullanmayacaksanız, lütfen fatura çıkmasını önlemek için seyahat dilekçesi veriniz.

- Ev sahipleri, su borcunu ödemeyen kiracılarını tespit edip borç tahsil dilekçesi verebilirler.

- Kanalizasyon şebekesine bağlı olmayan abonelerimiz atık su parası ödememek için dilekçe verip tespit yaptırmalıdırlar.

- Konut ve kooperatif yöneticileri, su bağlatmak veya kuyu suyu kullanmak için dilekçe vermelidir. - İnşaat sahipleri inşaat bitince abonelik hesaplarını mutlaka kapattırmalıdır.

- Abonelikten fiilen vazgeçenler su aboneliğinin iptali için dilekçe vermelidir.

- Abonelik işlemleri için gerekli belgelerin listesine, başvuru yapılacak birimlerin adres ve telefonlarına ve işlem detaylarına web sitemizden ulaşabilirsiniz.

- Abonelerimiz, web sitemizde yer almayan, bilgi edinmek istedikleri diğer konularda iletişim için ;

Adres: Anafartalar mahallesi Kazım Karabekir Cd. No:70  ALTINDAĞ/ANKARA

Çağrı Merkezi : 0312 616 10 00

E-Posta : bilgiedinme@aski.gov.tr